Hotel Verasol
| WiFi Wi-Fi | 24-timers service 24-timers Reception | Røgfrit/Ikke-ryger Ikke-ryger værelser |
| Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr Kæledyr tilladt |
Hotel Verasol ligger 2 km fra Veracruz Akvarium og tilbyder Wi Fi i offentlige områder.
Beliggende ved Laguna de Sontecomapan, hotel omkring 5 minutters gang fra Veracruz centrum. Stedet placeret kun 3 km fra Museum for Santiagos Fæstningsværk. Reino Magico kan findes i området. Hotellet ligger 5 km fra Veracruz lufthavn og 5 minutters gågang fra Para Av Diaz Miron - Hospital ISSSTE busstoppested.
Nogle værelser med udsigt over byen.
Serverer af et udvalg af mad Restaurante "Las Anitas" og EL Cafersito er en 6-minutters gang væk.
- Lokale seværdigheder
- Amistad Boca4,2 km
- Central de Abastos3,8 km
- Cristo Rey4 km
- Plaza Las Palmas4,2 km
- Casino Codere Boca Del Rio4,3 km
- Instituto Tecnologico Roosevelt2,4 km
- Plaza Santa Ana4,2 km
- UVM3,3 km
- Capilla San Miguel Arcangel3,4 km
- Tembladera2,8 km
- Lufthavne
- Veracruz Lufthavn10 km
På hotellet
General
- Ikke-ryger værelser
- Wi-Fi
- Parkering
- 24-timers Reception
- Kæledyr tilladt
- Vagtservice
- Brandslukkere
Aktiviteter og afslapning
- Solterrasse
Services
- Husholdning
- Vaskeri
På værelset
- Klimaanlæg
- Patio
- Terrasse
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor langt er byens centrum fra Hotel Verasol?
Det vil tage dig en 5 minutters gang at komme til byens centrum fra Hotel Verasol. - ✈
Hvor langt er Veracruz fra et Hotel Verasol?
Der er en 5-km afstand mellem Veracruz og et Hotel Verasol. - 🚗
Kan jeg parkere min bil i nærheden af det Hotel Verasol?
Du kan parkere dit køretøj på det Hotel Verasol ved en parkeringsplads. - 🕗
Hvad er det seneste, vi kan tjekke ud fra Hotel Verasol?
Kunder skal være klar til at tjekke ud fra Hotel Verasol ved 12:00. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i Veracruz hotellet?
Den gennemsnitlige værelsespris i Veracruz hotellet er 32$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale.